Prozradíme vám

Často se ptáte

Často se ptáte

12.04.2016

Zákazníci často přicházejí s dotazy na které rádi odpovídáme. Na výběr aktuálních otázek odpovídá majitel společnosti Miloslav Říha.

Čím je třeba se řídit při výběru nábytku do obývacího pokoje?

Ať se rozhodnete pro pomoc architekta, nebo si důvěřujete na tolik, že se do toho pustíte sami, vždy by se měl interiér  obývacího pokoje tvořit v kontextu s ostatními prostory. Zejména v případě, že je propojený s kuchyní.  V tomto případě  musíme vzít  v úvahu fakt,  že  občas budeme vařit, jíst  a odpočívat.  Je ideální, když se vytvoří návrh komplexně a není podstatné, kdy si co koupíte.

Odolnost, účelnost, pohodlí obsluhy a kontext s ostatním vybavením je nutností.  Jídelní stůl, spolu se židlemi bude vždy součástí obývacího pokoje a proto byste i těmto kouskům nábytku měli věnovat svou pozornost a ne je jen nakonec dokoupit. Sedací souprava je vžitý název pro místo, kde nejen sedíme, ale mnohdy ještě více poleháváme a vyžadujeme od ní, aby se na ní občas vyspaly i návštěvy. Musí mít pevnou kostru, technické vychytávky, kvalitní výplně a odolný, lehce čistitelný potah.
Rozhodně by Vás mělo zajímat kdo a kde nábytek vyrobil. 
Pocit, že jste v poměrně nákladné investici ušetřili pár tisíc, ale budete se každý den otravovat s polovičatostí, Vás bude rozčilovat řadu let.

Obývací pokoj je centrem Vašeho domova a doma je tam, kde se cítíte nejlépe.

Co je dnes považováno na moderní design? Co je aktuální trend?

V současné době hrají ve výběru nábytku roli nové materiály, technologie a potřeby lidí v dynamické době. 
Nábytek podléhá módním vlnám. V současné době je trendem minimalismus, ale je možné že i móda začne preferovat volánky a i nábytek bude zdobnější a dekorativnější.
Snažíme se v našich prodejnách představovat především funkční nábytek, který je ale zajímavý provedením, materiálem a dlouhou užitnou hodnotou. Rádi poradíme a se zákazníkem se zamýšlíme, co od bytu chce a jak v něm žije a podle toho mu navrhneme optimální řešení, ve kterém se bude cítit dobře.

Jak máte zařízen obývací pokoj vy osobně?

Obývací pokoj máme zařízený aktuálně nově.
Nábytek odráží to, jak se v pokoji žije a v jeho minimalistickém řešení jsme ale nalezli místo na knihovnu, stejně jako na zavěšené skříňky, kontejnery, TV, spolu s audio ozvučením.  Pokoj má zónu odpočinkovou a  spolu s jídelním stolem navazuje na kuchyň, která je od obývacího pokoje oddělena pultem, ale zároveň na něj volně navazuje. Osvětlení má několik okruhů a variant, které lze upravit podle toho, co se v prostoru dělá a odehrává. Nepřímé osvětlení s regulací intenzity světla pomáhá navodit v interiéru příjemnou atmosféru.
Každý je jiný a od bydlení mnohdy vyžaduje  něco zcela odlišného, než jeho soused.
Proto se snažíme i našim zákazníkům ušít interiéry na míru tak, aby se doma cítili dobře a vybavení logicky zohledňovalo jejich potřeby.

Revoluční materiál výplně sedacích souprav - technologie 21. století

Revoluční materiál výplně sedacích souprav - technologie 21. století

23.07.2014

V případě, kdy se rozhodujete o koupi nové sedací soupravy, vás jistě kromě:

 • designu
 • vlastností potahových látek
 • technického provedení
 • možnosti výběru prvků sedací soupravy

bude také zajímat výplň sedáků a opěráků vaší ideální vysněné  sedací soupravy.

Ptejete se svého prodejce na všechny tyto atributy, které rozhodnou o správném výběru té pravé sedací soupravu pro vaši domácnost.

V našem článku se budeme tentokrát věnovat představení nové inovativní technologie výroby výplně sedacích souprav.

U levnějších sedacích souprav se standartně používá ne příliš kvalitní molitanová výplň u které je potřeba počítat s kratší životností.

Sedací soupravy s kvalitnější výplní se vyznačují vyšší cenou, ale rozhodně se vyplatí

Dobrou volbou pro výplň je polyuretanová pěna (PUR).
Kvalitní odpružení má vliv jak na pohodlí při sezení, tak na životnost sedací soupravy.

Výplň polyuretanové pěny se v některých případech doplňuje výplní  z kachního peří, které většinou potěší zákazníka, který preferuje měkčí posezení. V případě výplně z kachního, ale ji jiného druhu peří je potřeba počítat s tím, že opěráky sedací soupravy budou měkčí a bude potřeba je občas natřepáním načechrat.

Dalším stupněm, překonávajícím polyuretanovou pěnu je revoluční novinka s názvem ELASTIC.

ELASTIC  je  inovativní  produkt  vyrobený  technologií Struto kolmým kladením vlákenné vrstvy ze  100%  polyesteru s obsahem  modifikovaných elastických  pojivých  vláken  poslední  generace, která  vytváří  výrobek s výjimečnými vlastnostmi a neobyčejnou životností.

Hlavní výhody

 • díky elastické struktuře vlákna a ve spojení s výrobní technologií mají výrobky mimořádnou odolnost na tlak a také udržjí svůj původní tvar po zatížení s minimem deformace
 • výjimečná lehkost v porovnání s PUR pěnami (o 20-30%) a mnohem lepší objemnost     v porovnání s konvenčně vyráběnými rouny
 • vysoká prodyšnost daná jeho makro-porézní strukturou
 • odolnost vůči hoření; neuvolňuje nebezpečné plyny, po oddálení zdroje hoření je samozhášivý
 • zdravotní nezávadnost; nedochází k uvolňování plynů, které škodí zdraví a životnímu prostředí
 • ekologická slučitelnost; může být recyklován v různorodém výrobním procesu s naprosto nízkými nebo dokonce žádnými plynnými emisemi v porovnání s PUR pěnami

V našem sortimentu je tato výplň nově představena společně se sedací soupravou BERN , která  je k vyzkoušení v našem interiérovém studiu Sokolovská 175, Praha 9.

 Závěrečnou radou pro všechny, kteří přemýšlejí o výběru nové sedací soupravy - teoretické informace jsou základem správného výběru, ale bez vyzkoušení si správně nevyberete :), takže pokud přemýšlíte o koupi sedací soupravy online, stavte se u nás "posedět" a poznat rozdíly výplní!

Vysoký lesk za dostupné ceny

Vysoký lesk za dostupné ceny

07.04.2014

Lesk dokonalého laku za více než přijatelných cenových podmínek. Obrovským hitem posledních let, v oblasti povrchů kuchyňských dvířek, jsou lakované povrchy s vysokým leskem. Paradoxně, i když na první pohled můžete podlehnout dojmu, že se nesnadno udržují je jejich údržba jednodušší, než údržba a úklid ploch ze dřeva, nebo z lamina. Jednoduchým setřením mizí stopy po doteku, případně způsobené náročným kuchyňským provozem. Po předhánění se výrobci, kolik má lakovaný povrch vrstev, dostal přednost rozum a poměr výkon / cena. Vrstvy laku stejně nikdo nikdy nespočítá a nakonec nejdůležitější je, co člověk vidí a jak je povrch z vysokého lesku odolný. Těmto parametrům nyní zcela vévodí a je hlavním trendem v oblasti nábytkových dvířek je AKRYL. Tedy nejen v kuchyních, ale všude tam, kam si zvolíte lesklou plochu, tedy i do obývacích pokojů, vstupních místností, ale i do koupelen a ložnic. Dokonalé provedení, velká odolnost a krásný lesk jsou hlavními atributy tohoto materiálu. Akrylátová dvířka mají své obchodní názvy a tím nejrozšířenějším je SENOSAN. Nabízíme jej v mnoha barevných odstínech. Akrylát je z ploch s vysokým leskem tím cenově nejpřijatelnějším. Je dokonce levnější než folie, která je proti akrylátu měkčí a méně odolná hrubšímu zacházení a rýpancům tvrdými předměty. Akrylát si za krátkou dobu své existence vybudoval pevné a perspektivní místo mezi povrchy s vysokým leskem. Jeho raketový nástup oživil poptávku po nábytku ve všech našich prodejnách. Jeho výroba je obdařena dalšími bonusy a vychytávkami. Kromě standardních hran v barvě dekorů, lze osadit hrany 3D hranou. Největším problémem s Akrylem je rozhodnutí, kterou barvu si vyberete :o) ! Tento příjemný problém, je inspirativní a umožní Vám otevřít stavidla Vaší kreativitě. Vytvoříte si domov takový jaký chcete, bude jedinečný a nebudete mít pocit uniformity a nudy. Bavte se s námi, při výběru Vašeho nábytku v našich prodejnách. Poradíme Vám a předvedeme příklady našich realizací. Pomůžeme Vám vytvořit krásný a šťastný domov. Při uzavření objednávky jsou pro Vás všechny projekty a architektonické návrhy zdarma !

Lesk dokonalého laku za více než přijatelných cenových podmínek.

Obrovským hitem posledních let, v oblasti povrchů kuchyňských dvířek, jsou lakované povrchy s vysokým leskem. Paradoxně, i když na první pohled můžete podlehnout dojmu, že se nesnadno udržují je jejich údržba jednodušší, než údržba a úklid ploch ze dřeva, nebo z lamina. Jednoduchým setřením mizí stopy po doteku, případně způsobené náročným kuchyňským provozem. Po předhánění se výrobci, kolik má lakovaný povrch vrstev, dostal přednost rozum a poměr výkon / cena. Vrstvy laku stejně nikdo nikdy nespočítá a nakonec nejdůležitější je, co člověk vidí a jak je povrch z vysokého lesku odolný.

Těmto parametrům nyní zcela vévodí a je hlavním trendem v oblasti nábytkových dvířek je AKRYL. Tedy nejen v kuchyních, ale všude tam, kam si zvolíte lesklou plochu, tedy i do obývacích pokojů, vstupních místností, ale i do koupelen a ložnic. Dokonalé provedení, velká odolnost a krásný lesk jsou hlavními atributy tohoto materiálu. Akrylátová dvířka mají své obchodní názvy a tím nejrozšířenějším je SENOSAN. Nabízíme jej v mnoha barevných odstínech. Akrylát je z ploch s vysokým leskem tím cenově nejpřijatelnějším. Je dokonce levnější než folie, která je proti akrylátu měkčí a méně odolná hrubšímu zacházení a rýpancům tvrdými předměty.

Akrylát si za krátkou dobu své existence vybudoval pevné a perspektivní místo mezi povrchy s vysokým leskem. Jeho raketový nástup oživil poptávku po nábytku ve všech našich prodejnách. Jeho výroba je obdařena dalšími bonusy a vychytávkami. Kromě standardních hran v barvě dekorů, lze osadit hrany 3D hranou. Největším problémem s Akrylem je rozhodnutí, kterou barvu si vyberete :o) ! Tento příjemný problém, je inspirativní a umožní Vám otevřít stavidla Vaší kreativitě. Vytvoříte si domov takový jaký chcete, bude jedinečný a nebudete mít pocit uniformity a nudy.

Bavte se s námi, při výběru Vašeho nábytku v našich prodejnách.
Poradíme Vám a předvedeme příklady našich realizací.
Pomůžeme Vám vytvořit krásný a šťastný domov.
Při uzavření objednávky jsou pro Vás všechny projekty a architektonické návrhy zdarma !